Firmamız 2005 yılında Hendek/ Sakarya’da kurulmuş, İtalyan teknolojisi ve 1. Kalite hammaddeden kendi kalıpları ile her alanda ihtiyaç duyulan plastik taşıma ve istifleme kasaları(tarım ve endüstriyel kasalar), farklı hacimli konteynırlar , paletler ve farklı boyutlardaki  çöp konteynırları ile 50 yılı aşkın bir süredir sektöründe lider konumda hizmet vermektedir. Türkiye dışında İtalya ( İtalya’da 3 ayrı fabrikamız mevcuttur), İspanya, Avusturya, Yunanistan, İngiltere ve Yeni Zelanda’da da fabrikalarımız bulunmaktadır. Uluslararası tüm normlara uygun, ISO 9001 ve TSE belgeli ürünler üretmekteyiz. Üretimde kullanılan hammadde tamamen geri dönüştürülebilir yüksek yoğunluklu polietilen madde olduğu için ürünlerimiz sıcak ve soğuk hava koşullarına, asit ve alkalilere,  mor ve kızıl ötesi ışınlara karşı oldukça dayanıklıdır. Müşteri  istek ve talepleri doğrultusunda ürünlere  aksesuar, farklı renk seçenekleri, ayaklı, kızaklı, kapaklı veya kapaksız, farklı boyut ve modellerde üretim yapabilmektedir.  Ayrıca marka kabartma baskı , sıcak baskı, seri numarası uygulaması veya sticker uygulama çalışmalarımızda vardır.

Rekabet

Jcopalstıc SpA küresel düzeyde faaliyet gösteren bir sanayi şirketler grubudur. İtalya’ da üç fabrikası (Battipaglia,Buccino,S.Angelo le Ftratte) Avrupa’da dört bağlı firması (Jcoplastic iberica 2000 SL-İspanya,Europlast Gmbh – Avusturya, Jcoplastic Hellas  Ltd Yunanistan, İco plastik Turke İç ve Dış Tic.Ltd.Şti. – Türkiye ) bulunmaktadır, ayrıca pek çok Avrupa ülkesinde şubeleri ve İngiltere, Fransa Doğu Avrupa, Birleşik Arap Emirlikleri Kuzey Afrika, Kuzey Amerika ve Güney Amerikada Ortaklıkları bulunmaktadır. Jcoplastic grubunun dünya çapında etkinlik göstermesiyle kazanılan uluslararası tecrübelere dayanarak geliştirilen teknolojik know-how sayesinde müşterilere en uygun çözümler en kısa sürelerde sunulmaktadır.

Teknoloji

Tüm Jcoplastic ürünleri birinci füzyonlu yüksek yoğunluklu polietilen (HDPE) malzemeden enjeksiyon kalıbı ile üretilir. Hijyen  kurallarına ve gıda maddeleri yönetmeliklerine tümüyle uygun özelliklere sahiptir, ultraviyole (morötesi) ve infrared (kızılötesi) ışınlara,  asitlere, alkalilere, eskimeye, yüksek sıcaklıklara ve düşük sıcaklıklara dayanıklıdır. Geri kazanılabilir hammaddeler ile  üretildikleri ve düzenli araştırma ve teknoloji, güncelleme çalışmaları yapıldığı için UNI EN ISO 9001 sertifikasına ve GS kalite işaretine sahiptir.

Esneklik

Jcoplatic SpA şirketi, plastik kutular sanayi planlama ve üretimi alanında 40 yıldır faaliyet göstermektedir. Jcoplastic şirketler grubu Küresel pazarda köklü bir Geçmişe sahiptir, rekabet, Teknoloji, yenilik ve kalite Standartları konularında büyük bilgi sahibidir ve müşterilerinin tüm gereksinimlerini karşılayan ürün çözümlerinin en uygun şekilde planlanmasında  ve bireyselleştirilmesinde tecrübelidir. Güçlü olmak önemli bir unsurdur, fakat esnek olmak daha da önemlidir.

Bireyselleştirme

Jcoplastic, tarım sektöründe çalışanlar, bu sektörde faaliyet gösteren firmalar, imalat ve nakliye fabrikaları için iyi bir ortaktır. Endüstriyel ve tarımsal ürünlerin taşınması depolanması ve nakliyesiyle ilgili bütün ihtiyaçları karşılayabilecek geniş ürün ağına sahiptir. Ürünlerimiz yüksek kalitede, geri dönüştürülebilir, kolay yıkanabilir ve suyla temasında özelliğini kaybetmeyen pasa karşı dayanıklı malzemede üretilir. Sıcak ve serigrafi baskı seçenekleri, tekerlek ve kapak gibi aksesuar çözümleriyle Jcoplastic tercih edilen her ürünü bireyselleştirmede güvenli bir tedarikçidir.